Top 3 Sustainable Fabrics | Natural Style Estonia

3 parimat jätkusuutliku materjali

 

Kaasaegses maailmas on nii kaubamärgid kui ka tarbijad üheselt tunnustanud jätkusuutlikuse olulisust moe- ja tekstiilitööstuses. Mõistes kiirmoe ja liigse rõivatoodangu negatiivset mõju, keskenduvad moe valdkonna tegijad nüüd eelkõige ökodisainile ja jätkusuutlikele moele. Nad püüavad tõsta klientide teadlikkust sellest, kui keskkonnasõbralikud on nende rõivad. Kuna keskkonnasõbralike materjalide valimine võib olla keeruline, oleme valinud välja oma lemmikud kõige jätkusuutlikumatest kangastest, mida tänapäeva moeturul leida.


 

       1. VILL

 

Tänapäeva vill on üks kõige looduslikumaid ja keskkonnasõbralikumaid kangaid, suurepärane sünteetiliste kangaste alternatiiv ja jätkusuutliku moe eestkõneleja. Villa kogutakse peamiselt amba-, laama- ja kitsekarvadest. Vill on täielikult biolagunev ja ringlussevõetav materjal, mis jätab tootmisprotsessi käigus väikese süsinikujälje, nõudes üldiselt vähe energiat. Lisaks sellele, et see on keskkonnateadlik valik, vill on üks meeldivaim material kandmiseks: äärmiselt hingav, vill reguleerib niiskust ilma et see aja jooksul veniks.


 

        2. LINA

 

Hoolimata sellest, et lina on üks vanimaid kangaid, peaaegu 34 000 aastat vana, säilitab see ka tänapäeval oma jätkusuutlikud omadused. Lina on valmistatud lina tamedest, tootmine on veesäästlik (tarbib ainult 6,4 liitrit vett, võrreldes puuvillaga, mis tarbib 2,700 liitrit) ja kulutõhus - pärast lina eraldamist kasutatakse lina seemnete ja linaseemneõli tootmiseks. Lina hingavus ja elastsus muudavad selle suurepäraseks materjaliks suveriiete jaoks, mida saate hiljem muuta näiteks laudlinaks, käterätikuks või isegi kardinateks.


 

       3. MAHEPUUVILL

 

Tavapärane mitteorgaaniline puuvill on alati tuntud kui kõige vähem jätkusuutlik ja keskkonnasõbralik materjal. Lisaks veeressursside ammendumisele hõlmab mitteorgaanilise puuvilla tootmine tavaliselt pestitsiide, ohtlikku ainet, mis kahjustab nii loodust kui ka inim- ja putukaelu. Orgaanilise puuvilla tootmine kasutab peaaegu 91% vähem vett kui tavaline puuvill ja väldib igasuguseid pestitsiide. Kuna orgaaniline puuvill on looduslikult toodetud, kergesti laguneb see umbes viie kuu jooksul, hoides samas mulla tervena ja kemikaalivabana.