Top 3 Sustainable Fabrics - Natural Style Estonia

3 parimat jätkusuutliku materjali

 

Meie kaasaegses maailmas on nii kaubamärgid kui ka tarbijad otsustavalt mõistnud jätkusuutlike tavade tähtsust moe- ja tekstiilitööstuses. Tunnustades kiirmoe ja rõivaste ületootmise negatiivset mõju, seavad moetööstuse praktikud nüüd esikohale ökodisaini ja rohelise moe, suurendades lõpuks klientide teadlikkust nende riiete keskkonnasõbralikkusest. Kuna keskkonnateadlike tekstiilide valimine võib olla keeruline, oleme valinud kõige jätkusuutlikumate kangaste valikud, mida leiate täna moeturult.y.

 

       1. VILL

 

Jätkusuutliku moemeister ja suurepärane alternatiiv sünteetilistele kangastele on vill tänapäeval üks looduslikumaid ja keskkonnasõbralikumaid kangaid. Enamasti lammastest, laamadest ja kitsedest kogutud vill on täielikult biolagunev ja ringlussevõetav materjal, mis jätab tootmisprotsessi käigus vähe süsinikujälge ja nõuab üldjuhul väga vähe energiat. Lisaks põhjalikult ökoteadliku valiku esindamisele teeb villakvaliteet selle üheks kõige meeldivamaks materjaliks: ülimalt hingav kangas imab ja vabastab vill niiskust ilma end ületundidest välja venitamata.

 

        2. LINA

 

Hoolimata sellest, et see on üks vanimaid kangaid, mis on peaaegu 34 000 aastat vana, säilitab pesu 2021. aastal endiselt oma jätkusuutlikud ja moes omadused. Linataimedest toodetud linatoodang säästab vett (tarbides ainult 6,4 liitrit vett ja puuvilla 2700) ja on pärast lina ekstraheerimist kulutõhus. Linaseemneid kasutatakse linaseemnete ja linaõli tootmiseks. Lina hingavus ja elujõud muudavad selle täiuslikuks materjaliks suverõivasteks, mille saate seejärel otstarbeks muuta ja valmistada laudlinaks, teerätikuks või isegi kardinateks..

 

       3. MAHEPUUVILL

 

Mittemahepuuvillal on alati olnud maine, mis on seal kõige vähem säästev ja keskkonnasõbralik kangas: lisaks veevarude ammendumisele sisaldab mittemahepuuvilla tootmine tavaliselt pestitsiide, ohtlikku ainet, mis kahjustab loodust, samuti inimesi ja inimesi. putukate elu. Orgaanilisest puuvillast sai siis keskkonnasõbralik vastus tavalisele puuvillale. Selle tootmine kasutab peaaegu 91% vähem vett kui tavaline puuvill ja väldib pestitsiide kõigi vahenditega. Kuna orgaaniline puuvill on looduslikult toodetud ja vihmaga toidetud, laguneb see umbes viie kuu jooksul kergesti bioloogiliselt, hoides mulla ka terve ja kemikaalivaba.ee.